Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Хто Ви, відвідувач шкільного сайту ?
Всього 64 людини
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 60 чоловік

Лист МОН №110

Дата: 1 липня 2022 о 11:09
Автор: Мамчур О. І.
148 переглядів

Про старт 2022/2023 навчального року в школах, курс для педагогів про першу психологічну допомогу, корисні поради від психологів та експертів, а також про інші важливі новини

ВСТУП-2022: КЛЮЧОВІ ОНОВЛЕННЯ

  • Відтепер основні дати вступу, контакти служби підтримки чи відеоінструкції з реєстрації е-кабінетів можна знайти у чатботі «ОсвітаВсім». Бот доступний у Телеграмі та прив'язаний до Фейсбук-сторінки ДП «Інфоресурс». 
     
  • У період вступної кампанії працює консультативна телефонна лінія МОН за номером 0 (800) 50-45-70. Також приймаються звернення громадян за е-поштою vstup2022@mon.gov.ua. Контакти і перелік питань, з якими можна звернутись – за посиланням
     
  • Бажання складати НМТ за кордоном виявили майже 18 тис. осіб. Загалом українські вступники, які вимушено перебувають поза межами держави, зможуть скласти НМТ у 31 країні світу. Тестування за кордоном відбуватиметься в спеціально облаштованих екзаменаційних центрах. Підхід до проведення НМТ однаковий як в Україні, так і за кордоном. З учасниками будуть працювати українськомовні педагоги.
     
  • Канада підтвердила готовність створити умови для проведення НМТ під час додаткової сесії. Нині уже погоджено відкриття екзаменаційного центру в місті Едмонтон, а також тривають перемовини з колегами з провінції Онтаріо.

РОЗПОЧАВСЯ ПРИЙОМ Е-ЗАЯВ ВІД ВСТУПНИКІВ
НА ОСНОВІ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

30 червня розпочалось прийняття електронних заяв від вступників на основі базової середньої освіти (після завершення 9-го класу). Подати електронні заяви на бюджетну та контрактну форми навчання можна до 18:00 13 липня. Після цього прийом заяв буде можливий тільки на контракт (до кінця жовтня), якщо в закладі освіти є відповідні небюджетні конкурсні пропозиції. 

Докладно про те, що потрібно для подання заяви, а також інструкції з реєстрації кабінету – за посиланням

ПОЧАТОК 2022/2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ У ЗЗСО

Під час засідання Уряду ухвалено постанову «Про початок навчального року під час дії воєнного стану в Україні». Традиційно навчання в закладах загальної середньої освіти розпочнеться в День знань – 1 вересня. Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року.

Постанова набирає чинності та застосовується виключно під час правового режиму воєнного стану одночасно з набранням чинності законодавчих змін до ЗУ «Про повну загальну середню освіту» щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану.

Наголошуємо, організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. В умовах війни обласні військові адміністрації та засновники закладів освіти повинні приймати рішення, що необхідні для збереження життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

ОСВІТЯНИ ЖИТОМИРЩИНИ ОТРИМАЛИ МАЙЖЕ 600 НОУТБУКІВ ВІД ЮНІСЕФ

Представники ЮНІСЕФ у співпраці з МОН надали 583 ноутбуки педагогічним працівникам закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти Житомирської області. Необхідне цифрове обладнання отримують вчителі, чиї заклади освіти зазнали руйнувань у результаті агресії рф. Техніку отримали освітяни 20 шкіл і 51 профтеху. Решту цифрових девайсів найближчим часом буде розподілено серед педагогів.

Гуманітарна допомога від ЮНІСЕФ надходить у межах підготовки до відновлення навчання у вересні 2022 року та становить близько 2 млн доларів США. Підтримка ЮНІСЕФ стала можливою завдяки фінансуванню урядів Японії, Норвегії та Ірландії. Усього освітянам України передано понад 5 тисяч ноутбуків.

КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ПСИХОЛОГІВ ТА ЕКСПЕРТІВ

  • В умовах війни малеча потребує підвищеної уваги та підтримки дорослих. Як правильно розмовляти з дітьми на складні теми та що робити, щоб не травмувати дитячу психіку? Шукайте відповідь у матеріалі психологів ініціативи «Підтримай дитину».
     
  • Експерти ЮНІСЕФ розробили посібник із порадами, що допоможуть дорослим підтримати дитину та разом пережити душевний біль. Посібник містить інформацію про втрату близької людини, а також психологічні реакції дітей різного віку, підлітків і молоді. Ознайомитися з посібником можна за посиланням.
     
  • Команда проєкту #stop_sexтинг розповідає про процес комунікації, а також про те, як не допустити залучення дітей російськими військовими до протиправної діяльності.
     
  • Поради для батьків та педагогів, які працюють з дітьми з ООП, підготувала дитяча психологиня Катерина Довгопола, експертка проєкту «Підтримай дитину».

РОЗВИТОК УЧНІВ У ІТ: ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
ЗАПРОШУЮТЬ НА ОНЛАЙН-ВЕБІНАРИ

Вчителів, що викладають інформатику та технології у школах, ліцеях і коледжах, запрошують взяти участь у серії вебінарів (13.07-17.08) про змагання за junior-компетенціями Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine. Участь у змаганнях допоможе викладачам підтримати зацікавлених ІТ-сферою учнів та сприятиме розвитку інноваційних технологій у закладі.

Реєстрацію відкрито за посиланням. Розклад вебінарів та інші деталі – ось тут

ОСВІТЯНИ ЗМОЖУТЬ НАДАВАТИ ЯКІСНУ ПЕРШУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ

МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти розробили курс підвищення кваліфікації освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій» 

Курс розроблено за моделлю змішаного навчання (blended learning). Він містить 10 мультимедійних уроків у міжнародному форматі SCORM, найкращі міжнародні кейси та практичні тренінги. Після успішного проходження навчання освітянам зараховується 1 кредит ЄКТС.

Більше про курс – за посиланням

ДОБІР ЕКСПЕРТІВ ЩОДО НАДАННЯ ГРИФІВ
НАВЧАЛЬНІЙ ЛІТЕРАТУРІ ТА НАВЧАЛЬНИМ ПРОГРАМАМ

Інститут модернізації змісту освіти оголошує добір членів предметних (галузевих) експертних комісій і груп, уповноважених проводити експертизу та приймати рішення щодо надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам.

До складу Комісій можуть входити наукові та науково-педагогічні працівники, викладачі закладів професійної (професійно-технічної) та післядипломної педагогічної освіти, вчителі та методисти, перекладознавці та перекладачі, психологи, фахівці галузі інформаційних технологій, представники інститутів громадянського суспільства тощо.

Членами Комісії з проведення антидискримінаційної експертизи можуть бути лише фахівці, які пройшли відповідне навчання. Кандидатам необхідно до 1 серпня 2022 року зареєструватися за посиланням та прикріпити до анкети відповідні документи. Більше деталей – ось тут

У ШВЕЙЦАРІЇ ЗАПРАЦЮВАВ УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ХАБ

МОН започаткувало запуск мережі українських освітніх хабів задля навчання українців працездатного віку новим професіям та необхідним навичкам на ринку праці, а також організації навчання дітей за державною програмою, які переїхали в інші регіони України та за кордон.

Українській освітній хаб у Швейцарії (Ukrainian EduHub Ge Care) був відкритий спільно з Женевським осередком Українського товариства у Швейцарії (УТШ), Maison Kultura, асоціацією Ukraine Reborn, асоціацією «Діти».

Координати українського освітнього хабу у Швейцарії (Ukrainian EduHub Ge Care): Rue de Montbrillant, 52; 1202 Geneva, Switzerland. Е-адреси: i.akhtyrska@gmail.commariia.vashchuk@icloud.com.

Розклад занять анонсують у соціальних медіа Ukraine reborn:

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.