Лист від МОН №46
УЧНІВ 4-Х ТА 9-Х КЛАСІВ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА
У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
УЧНІВ 4-Х ТА 9-Х КЛАСІВ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА
У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції.
У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис "звільнений(а)".
МОН І МОЗ РЕКОМЕНДУЮТЬ ПОСИЛИТИ
КАРАНТИННІ ЗАХОДИ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні рекомендації МОН і МОЗ передбачають запровадження додаткових обмежень при "жовтих" та "помаранчевих" рівнях епідемічної небезпеки.
Зокрема, пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти.
КЛЮЧОВИМИ ЗАВДАННЯМИ 2021 РОКУ Є ПРОДОВЖЕННЯ РЕФОРМИ "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА" ТА ПОДАЛЬША ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ
Відбулась діалогова платформа "Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії". Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет наголосив, що ключовим завданням МОН у 2021 році є продовження реформи системи загальної середньої освіти відповідно до законів "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту" та Концепції "Нова українська школа". Цьогоріч розпочинається пілотування реформи "Нова українська школа" на наступному рівні – у базовій середній освіті.
Він також наголосив, що складовою реформи "Нова українська школа" є підготовка нового вчителя, тому мета МОН – сприяти його професійному та особистому зростанню, а також підвищувати його соціальний статус.
Сергій Шкарлет акцентував і на тому, що продовження діджиталізації освітнього процесу в умовах COVID-19 є пріоритетним цього року.
Докладніше про це при трансляції діалогової платформи "Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії".
СТАРТ МОНІТОРИНГОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
Міністерство освіти і науки України, фонд "The LEGO Foundation" та Австралійська рада освітніх досліджень (ACER) розпочинають проведення моніторингу якості початкової освіти "Ефективність впровадження діяльнісних та ігрових методів навчання в освітній процес Нової української школи" – першого в Україні дослідження, що має намір проаналізувати, яким чином ігрові та діяльнісні методи навчання реалізуються в освітньому процесі початкової школи.
Дослідження, що відбуватиметься протягом чотирьох років, буде реалізоване за участю Української асоціації дослідників освіти, Австралійської ради освітніх досліджень та Українського інституту розвитку освіти.
Мета дослідження – з’ясувати ефективність