ЗНО: КЛЮЧОВІ НОВИНИ
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання завершилась 17 липня тестуванням з хімії, ЗНО з усіх предметів відбулись у безпечних умовах. За наступними посиланнями можна ознайомитись з інформацією і статистикою про кожне з тестувань:
Сьогодні, 23 липня, експертна комісія при УЦОЯО визначила порогові бали “склав/не склав” для ЗНО із семи предметів:
- українська мова і література – 22, поріг “склав/не склав” не подолали 8,32% учасників тестування,
- історія України – 25, поріг не подолали 13,19%,
- біологія – 22, поріг не подолали 5,51%,
- англійська мова – 17, поріг не подолали 7,35%,
- німецька мова – 17, поріг не подолали 11,4%,
- французька мова – 17, поріг не подолали 7,8%,
- іспанська мова – 17, поріг не подолали 11,3%.
Завантажити інфографіку можна за посиланням.
Докладніше про сьогоднішнє засідання комісії читайте за посиланням.
Раніше, 16 липня, комісія визначила порогові бали з математики та фізики – вони склали 9 і 12 відповідно. Поріг для ЗНО з географії та хімії комісія встановить 28 липня.
Нагадуємо, що додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться вже завтра, 24 липня, і триватиме до 10 серпня.
АДАПТИВНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 31 СЕРПНЯ:
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ШКОЛАМ
Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року. З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів встановлюватиметься один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. Останні два рівні мають обмеження для діяльності закладів освіти.
На території регіонів із “помаранчевим” рівнем небезпеки заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами у групах більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.
На території регіонів із “червоним” рівнем небезпеки здобувачам освіти заборонено відвідувати заклади освіти.
Звертаємо увагу, що на території “помаранчевих” та “червоних” регіонів органи державної влади та місцевого самоврядування можуть застосовувати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи.
І просимо не забувати, що в період дії карантину незалежно від рівня небезпеки в регіоні заборонено:
- перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот;
- перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.
Крім того, важливо дотримуватись соціальної дистанції та санітарно-гігієнічних норм.
Докладніше про рішення щодо продовження карантину читайте за цим посиланням.
РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ВСТУП 2020
Напередодні вступної кампанії МОН традиційно запускає серію відеороз’яснень з найбільш поширених питань, які турбують майбутніх студентів та їхніх батьків.
Перший ролик – про вступні іспити та творчі конкурси. Він вже доступний для перегляду на YouTube МОН за цим посиланням.
Будемо вдячні за поширення роз’яснень серед випускників, які зараз вступатимуть у виші, та їхніх батьків – ці матеріали стануть їм у нагоді!
Докладніше про роз’яснення – за посиланням. А щоб не пропустити нові відео та інфографіки, слідкуйте за сайтом і соцмережами МОН, посилання на них – в кінці листа.
УДОСКОНАЛЕННЯ МОВЛЕННЄВИХ І КОМУНІКАТИВНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:
ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Як удосконалити мовленнєві навички, покращити комунікації з учнями та долати мовні бар’єри – для вчителів, що викладають мовами нацменшин, розпочався онлайн-курс "Мовний менеджмент в освіті та комунікативні стратегії".
Курс безкоштовний, його тривалість – 54 години. Він складається з 10-ти відеолекцій, практичних завдань і тестів. Слухачі, які успішно пройдуть навчання, отримають сертифікат.
Курс охоплює тематичні модулі про роль державної мови у формуванні майбутнього громадянина України, комунікативні цілі та стратегії в освітньому середовищі, мовну та мовленнєву компетентність вчителя.
Всі деталі та посилання на курс – ось тут.
НОВИНИ МОН: ПРИЗНАЧЕНО ЗАСТУПНИКІВ МІНІСТРА
22 липня Уряд призначив Миколу Кизима першим заступником Міністра освіти і науки України, а також Артура Селецького – заступником Міністра.
Раніше, 15 липня, Уряд призначив заступниками Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка та Ігоря Гарбарука.
Це були основні новини за тиждень від МОН. Дякуємо, що залишаєтеся із нами на зв’язку.
Коротко нагадуємо, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі.
Якщо ж ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас щочетверга такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму.
Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка)
До зв’язку наступного тижня!
З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України
|