Важливе від МОН №12
Відстрочка від призову для випускників. Актуальні новини ЗНО-2020. Інше.
ЗНО-2020: АКТУАЛЬНІ НОВИНИ
Протягом тижня, що минув від нашого попереднього листа, відбулись ще три тестування:
- 6 липня – з іспанської, німецької та французької мов, його складали 2 277 учасників,
- 7 липня – з англійської мови, учасниками якого були 105 157 осіб,
- 9 липня – з історії України, складали його 178 714 випускників.
До кінця основної сесії ЗНО лишилось три тестування – з біології, географії та хімії. Усі вони відбудуться наступного тижня.
Повернення коштів за пробне ЗНО
Станом на 7 липня МОН спільно з ПриватБанком повернули кошти за пробне ЗНО у закладах освіти вже 86 тис 351 учаснику. Нагадаємо, цей процес розпочався 1 липня.
Повернення коштів здійснюється через картки ПриватБанку. Що робити, якщо в учасника пробного ЗНО немає картки або якщо за тести платили батьки – на ці та інші запитання ми зібрали відповіді в матеріалі за посиланням.
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ
Більше можливостей для вступників з ТОТ
Вступники з тимчасово окупованих територій отримають можливість стати студентами будь-якого українського вишу без ЗНО. Відповідний закон 3 липня ухвалила Верховна Рада.
Вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів. Якщо випускники з ТОТ вже склали ЗНО, вони зможуть вступити за загальною процедурою або комбінувати ЗНО та вступні іспити за власним вибором. Деталі про закон – за посиланням.
Щоб допомогти вступникам з ТОТ та їхнім батькам дізнатись більше про можливості вступу в українські виші, МОН спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій запускають спеціальну інформаційну кампанію під назвою "Тебе тут чекають".
Усі деталі щодо умов вступу та інформацію про ЗВО тепер можна знайти на спеціальному сайті – vstup-prosto.com. Деталі також є у матеріалі на сайті МОН.
Відстрочка від призову для вступників
У зв'язку з карантином через пандемію COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. Важливо, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.
Щодо випускників коледжів та університетів, то МОН спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацювали рішення, що дозволять їм, у разі бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримати відстрочку від весняного призову.
Докладніше про це – за посиланням.
Будемо вдячні, якщо поділитесь цією інформацією зі вступниками та їхніми батьками!
ЗАВЕРШЕНО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ
КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
3 липня завершилось громадське обговорення Концепції розвитку дошкільної освіти. Документ окреслює основні напрями розвитку дошкільної освіти та визначає їхні пріоритети.
У разі ухвалення Концепції буде встановлено чіткі ознаки якісної дошкільної освіти та шляхи її досягнення, а основні принципи документа стануть підґрунтям для нового Закону “Про дошкільну освіту”.
Деталі про концепцію – за посиланням.
ОБГОВОРЕННЯ ДОКУМЕНТА ЩОДО ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ НУШ
На громадському обговоренні – проєкт наказу “Про внесення змін до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти”. Зміни стосуються критеріїв оцінювання результатів навчання учнів початкових класів НУШ, які навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти (2018).
Зокрема, в оновленому документі зазначається, що:
- у 1 та 2 класах застосовується вербальна характеристика особистих досягнень та результатів навчання учнів;
- у 3 та 4 класах, першому семестрі 5 класу НУШ підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.
Будемо вдячні за вашу фахову думку щодо цього документа!
Зауваження та пропозиції приймаємо до 24 липня в письмовому вигляді та електронною поштою. Деталі – за посиланням.
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ
- Про зміни, які пропонує новий Стандарт базової освіти, проєкт типового навчального плану, типову та модельну навчальні програми НУШ – читайте у інтерв’ю з керівником робочої групи з розробки Стандарту Романом Шияном.
- Про головні аспекти професійного стандарту вчителя, який має бути готовий до 1 вересня, дізнавайтесь у інтерв’ю з розробницями документа: державною експерткою МОН з питань забезпечення якості освіти О. Ліннік і першою заступницею директора УІРО Н. Софій.
- Про те, як дистанційне навчання може стати ефективним інструментом і яким чином цього досягти – читайте у матеріалі УП.Життя.
- Про роль вчителя у вирішенні шкільних конфліктів – у статті на УП. Життя.
Це були основні новини за тиждень від МОН. Дякуємо, що залишаєтеся із нами на зв’язку.
Коротко нагадуємо, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі.
Якщо ж ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас щочетверга такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму.
Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка)
До наступного четверга!
З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України